Na skok 4/2007

Tak jsme se dlouho nečetli (neviděli se nehodí), milí čtenáři!
To ovšem zdaleka neznamená, že nás v létě zachvátilo ospalé lenošení! Naopak. Zvelebovali jsme pro vás prostory a vylepšovali nabízené služby. Že ne ? Tak až příště přijdete, všimněte si!
Hned v mezidveří hlavního vchodu vzniklo zajímavé květinové zákoutí. (Notně s přispěním našich laskavých čtenářek, které jejich pěstitelské úspěchy stěhují z domovů.) Chodbu zdobí drobná aranžmá, která v sobě snoubí v béžových a oranžových tónech suché přírodniny a staré knihy. Dílo je korunováno vazbami v mezipatře u internetové studovny a čítárny. To jste však již minuli v půjčovně pro dospělé závěsný systém na nové knihy a stolek pod aquabar. Unikl Vám na toaletách přebalovací pult pro miminka a nočník určený již zkušenějším borcům. A to ještě netušíte, že v dohledné době dojde zásadních změn i vestavěný pult půjčovny pro děti. Navíc příští měsíc bude předlážděno prostranství u vedlejšího vchodu. (Po dobu prací využijete místo tohoto vchodu hlavní vstup i v úterky a čtvrtky. Toto mírné nepohodlí vyváží příjemné prostředí, které již příští léto poslouží jako zákoutí k posezení ve stínu korun stromů.) Zahradní čítárně, do které se tudy též vchází, pro letošek již asi odzvonilo. Kdo by tam pobýval v zimě, větru, dešti?
Mimochodem, provozní doba všude jinde byla s příchodem září naopak prodloužena v pondělí, středu a pátek do obvyklé šesté hodiny podvečerní. A tak se plynule dostáváme ke kvalitnějším službám. Tak kupříkladu od 1. 9. nabízíme prvních pět minut práce na počítači v internetové studovně a čítárně zdarma. Až potom poběží čas na internetu za obvyklých 0,50 Kč na minutu.
Nezadržitelně se též blíží každoroční Týden knihoven. Ten letošní vypukne 1. 10. a nese se v duchu tématu Knihovnická bašta. Co vám zrovna kuchtíme ? Na jídelním lístku najdete mezi předkrmy bibliografii a výstavku Ochutnávka encyklopedií nebo anketu Časopisecké menu, dále si můžete vybrat z hlavních chodů bezplatnou Minutkovou registraci, soutěž Literární guláš, výstavu obrazů Olgy Klusákové Tváře Afriky (s uspokojením vašich chuťových pohárků). Hostinu korunují Pamlsky mlsných knihovnic. (Dezert je jen pro odvážné. Osobně peču pouze v případě nejvyšší nouze. Ale možná budete mít štěstí a ochutnáte lahůdku od šikovnějších kolegyň.) Návštěvníci bez kuráže si mohou alespoň nasypat do tašky Drobky ze stolu (tedy vybrané tituly z tradiční burzy). A to nebyla řeč o nové nabídce lekcí a besed pro zdejší žactvo a studentsvo, kterou právě vypipláváme.   Doufám, že i tak je jasné, že jsme nachystáni a těšíme se na vaši návštěvu. (Pouze ta zlatíčka, která nám o minulém víkendu posprejovala fasádu, by už pravda, chodit nemusela.) Vy ostatní přijďte určitě. van