Na skok 1/2007

Jak ten čas letí ! Před pár dny jsem se s vámi, milí čtenáři, loučila na stránkách tohoto plátku. A on je to zatím celý půlrok, po který jsem se na základnu podívala sem tam pouze NA SKOK. Naskočila jsem ale již zpět. Vyskakovat si nemohu příliš, neb jsem zavalena prací, ale na tradiční článek si chvilku prostě najít musím. Vstupme tedy do knihovny a podívejme se, co zajímavého uzříme :
ČASOPIS GRAND BIBLIO má informovat čtenářskou veřejnost o knihách ze všech stran. Alespoň tak se uvodilo nulté číslo prvního ročníku, které bylo rozprášeno obratem z našeho drátěného stojanu v mezidveří. Podníceni zájmem jsme se zapojili do celostátního systému distribuce tohoto nevšedního Benjamínka. Každý měsíc bude tedy také u nás zdarma v dostatečném množství tato novinka k dispozici.
ANKETA MAGNESIA LITERA naopak žádným nováčkem na výpůjčním pultu půjčovny pro dospělé není. Jako každý rok tak můžete poškádlit štěstěnu a hrát s námi o jeden z tisíce poukazů na nákup v knihkupectvích Kanzelsberger (též ve Žďáře nad Sázavou). K zahození není ani pocit vlastního přispění k výběru nejlepší české knihy roku 2006, což se vší parádou pak prezentuje slavnostní televizní přenos. Jak na to ? Vezmete si hlasovací lístek, prostudujete na něm informační texty, vyplníte svůj tip a vhodíte do boxu. Prozradím Vám, že my hlasujeme též. Každý rok jedna či dvě knihovnice vážně vyhrávají. Zkuste to !
BURZA vyřazených knih a časopisů tyto nabízí za přátelskou cenu 5 či 1 Kč na všech třech půjčovnách.
PROGRAM ZÁKON má u nás premiéru. Jde o přehledné zpracování české legislativy s pravidelnou dvouměsíční aktualizací. Autorem je pražská Počítačová škola Bárta, která nám své CD nabídla za symbolickou částku. Po prostudování podrobností na www.pravnipredpisy.cz i nosiče samotného musíme uznat, že jde o kvalitní zdroj informací. Potřebujete nahlédnout třeba do nového Zákoníku práce ? Program najdete na všech třech PC pro veřejnost v internetové studovně a čítárně.
VÝSTAVA ČESKÉ MOŘE představuje práce žáků ZUŠ Velké Meziříčí. A opět je to bomba ! Za prvních pět dní se přišlo podívat již 112 !!! obdivovatelů umu dětí vedených Mgr. Janou Štursovou. Najdete si také do 29. března chvilku a zajdete ?
VÝSTAVNÍ KALENDÁŘ po zbytek roku zatím není zcela zaplněn. Pokud u nás chcete prezentovat svá díla, nebo máte nadřeknutý termín, ozvěte se prosím! Určitě se domluvíme k oboustranné spokojenosti.

(Ivana Vaňková 566 521 529) van