Na skok 5/2006

Ti, kdož se v dnešním čísle Velkomeziříčska těšili na zvěsti o knižních novinkách, budou zklamáni. Nově nakoupené tituly neztratí na aktuálnosti ani za čtrnáct dnů, což se o překotném dění v naší instituci říci nedá. Tedy promiňte nám tuto záměnu a vězte, že :
Již zítra, tedy ve čtvrtek 18. května v 17.00 hodin, jste zváni na křest knihy PETRY DVOŘÁKOVÉ PROMĚNĚNÉ SNY. Autorka žijící v Lavičkách zvolila podtitul Deset rozhovorů o iluzích a deziluzích, které přináší víra ! Můžete se těšit na autorské miničtení. Počítejte též s autogramiádou, neb titul bude na místě ke koupi. O umělecký zážitek se postará dvojice Stanislav Havelka a Vendula Příhodová a slovem vás provede Ivana Vaňková. K požitkům duševním přidáme též potěchu smyslů. Neplašte se! Chci jen zmínit sladké i slané kulinářské zázraky a lahodný mok.
Poté při volné zábavě můžete ohlédnout výstavu výtvorů velké loutkářské soutěže ZRŮDIČKA ZAHRADNÍ. Poznáte hned tři nové maskoty knihovní zahrady. Vavříny vítězů tentokráte po právu a po úsudku odborné poroty náleží dvěma Květuším zahradním v provedení sourozeneckého dua Adély a Jáchyma Štindlových z Velkého Meziříčí a Vejříku břichatému z dílny Lídy, Nely, Báry a ještě jedné Báry z 5.A zdejší ZŠ Oslavická. Pokud u slečen vypátráme příjmení, také ony obdrží naši zrůdičku se sladkostmi v pupíčku. Gratulujeme. Oceníte ale zajisté půvab všech 38 příšerek. Smeknete před zručností a fantazií tvůrců. Půjčovna pro děti a mládež bude vyšperkována poněkud déle, tedy od 15. 5. do 26. 5. a taktéž od 12. 6. do 30. 6. 2006.
A když už se potulujete po knihovně, zavítáte jistě do výstavního sálu omrknout práce žáků ZŠ Oslavická Velké Meziříčí pod názvem HRÁTKY S MALOVÁTKY. I tento zážitek lze odložit na později, konkrétně kdykoliv v otevírací době mezi 15.5. až 26. 5. a 12. 6. až 23. 6. 2006. Třešničkou na tomto dortu bude crazy - módní přehlídka již nyní přepečlivě chystaná na středu 21. 6. v 15.00 hodin. Jelikož proběhne při běžném provozu, nebude jistě o překvapené návštěvníky nouze.
Vnímavý čtenář postřehl čtrnáctidenní přetržku od 29. 5. do 9.6. 2006. Toho času nebudou uzavřeny toliko výstavní prostory, ale celá městská knihovna. V souladu s platnou legislativou musíme provést REVIZI fondu, který čítá něco kolem 37 000 titulů. Proto děkujeme za pochopení!
Než k tomu však dojde, stojí za zmínku květnový finiš průběžně doplňované BURZY vyřazených knih a periodik na všech třech půjčovnách a zrovna tak BIBLIOGRAFIE a VÝSTAVKA České letectví v oddělení pro dospělé.
Mohu slíbit, že ob týden už budete moci na tomto místě uposlechnout výzvy Vyberte si svého autora! van