Na skok 4/2006

Hezký den, milí čtenáři! Rozkvétáte do pohody společně s konečně jarní přírodou ?
Pokud ano, pak je ten nejvyšší čas vyladit vaši dobrou náladu naší květnovou nabídkou.

BURZY vyřazených knih a periodik vám umožňují dvakrát ročně za více než symbolickou cenu pořídit zajímavé tituly i chybějící čísla časopisů. Po celý měsíc budeme na všech půjčovnách menu za 1,- a 5,- Kč obměňovat. Nevyberete si ?
BIBLIOGRAFII České letectví doprovodí májovými dny jako vždy tématická výstavka knih na pultu oddělení pro dospělé. Nechcete s námi do oblak ?
BESEDA s autorem básnických sbírek Hlenobytí a Tanec kostlivců Pavlem J. Hejátkem, nejen nad verši z připravovaných Pomníků z asfaltu, čeká na maturitní třídu zdejšího gymnázia ve čtvrtek 4. 5. Neboť jde již o repete, nezbývá než poctivě říct, že je nač se těšit ! Zato další povídání se  začínající regionální spisovatelkou je zatím zahaleno tajemstvím. Víme jen, že uvedení její knihy nás čeká opět ve čtvrtek, a to 18. května. Nebojte se, podrobnosti pro všechny zájemce včas zveřejníme.
SOUTĚŽ ZRŮDIČKA ZAHRADNÍ je určena jednotlivcům a třídám uměleckých, speciálních, mateřských i základních škol. Právě 5. května vyprší čas určený k vymyšlení a výrobě maskota knihovní zahrady. V následujících deseti dnech zasedne odborná porota, na kterou čeká při výběru vítězné loutky velmi zodpovědný a obtížný úkol. Tvůrci nejúžasnější potvůrky získají sladkoplyšové potěšení a ceny čekají také na autory dalších vyvedených příšerek. VÝSTAVA všech zrůdiček ozdobí půjčovnu pro děti a mládež od 15. května do 30. června.

Začínáme zkrátka načisto rušný měsíc. A to dosud nebyla řeč o pilné práci v zázemí. Knihovní zákon nám ukládá povinnost jednou za pět let provést REVIZI knihovního fondu. Proto jsme vyhradili květnové úterky tuhému boji v Místní knihovně Mostiště. (Provoz naší internetové studovny a čítárny tím nebude ohrožen.) Zbývající dvě pobočky ve Lhotkách a Olší nad Oslavou počkají do podzimu, protože po mostišťské rozcvičce napřeme veškeré síly k inventarizaci v hlavním stanu. Zkontrolovat všech zhruba 37 000 knih není procházka růžovým sadem, proto prosím počítejte s dvoutýdenním uzavřením městské knihovny v termínu od 29. 5. do 9. 6. 2006. Děkujeme za pochopení !

van