Na skok 1/2006

Řádky, do kterých se právě začítáte, otevírají již pátý ročník informačního servisu z městské knihovny uveřejňovaného ve Velkomeziříčsku. Přesto se na stránkách tohoto týdeníku nesetkáváme letos poprvé. Už jste mohli uposlechnout výzvu:
“ Vyberte si svého autora !” V souladu s titulkem budou takto uvozené články jednou do měsíce přibližovat nejzajímavější nové knihy. NA SKOK k nám budete lákáni již tradičně na pestrou škálu aktivit chystaných pro Vás jako bonus k běžným knihovnicko-informačním službám. Kalendář kulturních akcí, které se nám s trochou štěstí podaří letos uskutečnit, nabídneme Vaší pozornosti příště. Dnes z něj vyjmeme pouze plánované výstavy. Především proto, že termín první z nich se už nezadržitelně blíží.
Buďte zváni na FOTOREPORTÁŽ Z AUSTRÁLIE Ing. Josefa Križana. Velmi zajímavé záběry budou k vidění ve výstavním sále od 30. ledna do 24. února 2006. Březen bude náležet dílkům výtvarníků ZUŠ Velké Meziříčí, z dubna do května se přehoupneme s tvorbou talentované slečny Pejchalové, červen je rezervován žákům ZŠ Oslavická Velké Meziříčí, prázdninové měsíce připadly panu Oldřichu Inochovskému, pro velký úspěch počítáme s říjnem v režii paní Heleny Berkové a dva závěrečné měsíce jsou vyhrazeny studentům zdejšího gymnázia. Trochu familiárně dodejme : změna je život. Případně zcela oficiálně : změna vyhrazena.
Chybět nebudou pochopitelně ani informace o novinkách, které se bezprostředně dotýkají našich návštěvníků. A tak Vás bezesporu potěší zjištění, že došlo ke snížení ceny přístupu na internet z 1 Kč na 0,50 haléřů za 1 minutu.
Třeba právě proto k nám občas zaskočíte jen tak na otočku (nebo NA SKOK ?).

van