Na skok 10/2005

• DEN ZDRAVÝCH ZUBŮ k nám přilákal 20. září celkem 363 malých dětí z velkomeziříčských škol mateřských i základních.Vypravila se k nám též dítka ze ZŠ Lhotky a Dobré Vody. Odpoledne pak zavítala školní družina a rodiče s potomky. Nejprve se robátek ujal na zahradě herec jihlavského divadla BOBO Petr Lebruška, který je rozparádil a předal do odborných rukou revizního lékaře MUDr. Uxe. Ten na ohromné maketě chrupu obrovským kartáčkem a následně zbraní tradiční velikosti ve vlastní dutině ústní předvedl, jak na to. Posléze dohlédl i na praktický nácvik všech diváků.Poté se dostaly na řadu dárky. Pro všechny byl připraven balíček se zubní pastou a kartáčkem. Druhá polovice programu se odehrála na galerii půjčovny pro děti a mládež. Za zoubkovou vílu Zubničku musela zaskočit ředitelka knihovny. Ona totiž víla, jak známo, ve dne spí, neboť chodí na noční. Bydlí pochopitelně u nás na poličce v pohádkové knížce. Je to stvoření zvědavé, proto už přečetla všechno, co o ústní hygieně máme k dispozici. Připravila dětem náročný test. Za odměnu jim sama napsala pohádku Jak zub moudrosti dostal rozum a věnovala penízek, který obvykle ukládá místo vypadlých mléčných zoubků pod polštáře malých spáčů. Poděkování nechť přijmou VZP ČR Jihlava, Alpa s. r. o. Velké Meziříčí, Spojené kartáčovny a.s. Pelhřimov, VZŠ Jihlava, ZŠ Sokolovská Velké Meziříčí.
  • Korespondenční soutěž NA CESTÁCH, vyhlášená v rámci Evropského týdne mobility za podpory Města Velké Meziříčí, byla završena předáním cen v pátek 7. 10. Z rukou ředitelky knihovny a vedoucího správního odboru městského úřadu Ing. Josefa Švece obdržela vedle květin NA své CESTY za třetí místo ledvinku Kateřina Cenková, batůžek a čelenku za místo druhé Martina Černá, batoh a pirátský šátek za prvenství Andrea Stočková. Zbývá dodat, že za pět dní se nad netradičními a alternativními dopravními prostředky pohádkových postaviček pobavilo 42 dětí. Z jedenácti zcela správných řešení vylosovaly náhodné čtenářky výše zmíněné vítězky.
  • VOSKOVÁ BATIKA A AKVARELY HELENY BERKOVÉ jsou k vidění v našem výstavním sále od 10. 10. do 11. 11. 2005. Jako úplně první obrazy zhlédl akademický malíř Josef Kremláček a nešetřil chválou! Jistě osloví i Vás ! Pokud se rozhodnete těšit z některého díla i později, můžete si jej rezervovat a následně koupit přímo od autorky. Touto půvabnou výstavou završíme letošní výstavní sezónu, v níž jste měli dosud možnost obdivovat Listopadání, Druhou vesmírnou Odysseu, Obrázky dětí z velkomeziříčských mateřských škol, Proměny trávy, Akvarely Eduarda Kácala a Nejen mandaly Martiny Pospíšilové.
  • CHCETE U NÁS VYSTAVOVAT V ROCE 2006? VOLEJTE 566 521 529! van