Na skok 9/2005

Pár poznámek z kalendáře :
8. ZÁŘÍ / čtvrtek / Mariana

Přešli jsme z knihovního systému LANius na Clavius. Uživatele on-line katalogu možná trochu zaskočí nový design. Daleko náročnější seznamování se všemi moduly podstupují knihovnice. Prosíme o shovívavost ! Až Clavius zdomácní, usnadní práci a zkvalitní služby.
12. ZÁŘÍ / pondělí / Marie

Město Velké Meziříčí u nás ukončilo důkladnou finanční kontrolu hospodaření s veřejnými prostředky v roce 2004.
16. ZÁŘÍ / pátek / Ludmila

Trochu delší EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY nabízí právě od 16. 9. do 26. 9. pod značkou NA CESTÁCH bibliografii ruku v ruce s výstavkou knih. Literatura odborná i beletrie vyzývají k putování cestou necestou. Korespondenční soutěž Na cestách je vyhlášena za podpory Města Velké Meziříčí pro malé i velké znalce pohádek. Na chodbě potkáte staré známé postavičky. Rozhodně nejezdí všechny autem. Vzpomenete si, jakou alternativní dopravu upřednostňují ? Mezi autory s nejlepšími znalostmi vylosuje náhodný příchozí vítěze. Batoh s výbavou ocení toto dítě štěstěny Na cestách.
20. ZÁŘÍ / úterý / Oleg

DEN ZDRAVÝCH ZUBŮ má vedle nás na svědomí VZP ČR Jihlava, ALPA s.r.o. Velké Meziříčí, Spojené kartáčkovny a.s. Pelhřimov a Vyšší zdravotnická škola Jihlava. Dopoledne na naší zahradě čeká na přibližně 300 již objednaných před- a školáčků populárně naučný program ke správné ústní hygieně. Také robátka, která budou dovlečena v hodinách odpoledních svými rodiči, po povídání o čištění zoubků dostanou pastu a kartáček jako dárek.
23. ZÁŘÍ / pátek / Berta

Výstava NEJEN MANDALY Martiny Pospíšilové tento pátek v 17.00 skončí dernisáží. Tímto krkolomným výrazem jsme nazvali protipól zahajovací vernisáže. Rozdílný je pouze termín, nikoli přátelská atmosféra, poklábosení s autorkou, malé občerstvení a snad překvapení závdavkem. Přijďte!
3. ŘÍJEN / pondělí / Bohumil

Na TÝDEN KNIHOVEN nám tentokrát, z výše i níže psaných důvodů, nestačil dech. Přesto najdete na všech půjčovnách burzu vyřazených knihovních dokumentů po korunce či pěti. Vyberete si. ČTENÁŘ NEBO VANDAL ? Toť otázka, kterou si nutně musíte položit při pohledu na neuvěřitelně zdevastované knihy a časopisy. Chystaná výstavka bude naštěstí toliko skromná, neboť toto odstrašující chování je vlastní pouze zlomku čtenářů (nebo vandalů?).
10. ŘÍJEN / pondělí / Marina

VOSKOVÁ BATIKA A AKVARELY Heleny Berkové potěší všechny stálé a získají nové obdivovatele díla této úžasné dámy od 10. 10. do 11. 11. 2005. van