Na skok 8/2005

Čas prázdninového řádění a dovolené relaxace se nezadržitelně krátí, aby nás mohlo ZÁŘÍ uvrhnout do všední reality každodenních strastí a slastí.
Co vás u nás nemine v onom zatěžkávacím měsíci ?

• Především se vrátí do starých dobrých kolejí PROVOZNÍ DOBA všech půjčoven :
    v pondělí, středu a pátek 7.30 - 11.30 a 12.30 - 18.00, v úterý i čtvrtek 7.30 - 12.30.
  • Naopak novinkou bude přechod z KNIHOVNÍHO SYSTÉMU LANius na dokonalejší Clavius. Čtenářům přinese jen drobné změny v elektronickém katalogu. Zato na knihovnice asi číhá nejedno překvapení. Mějte s námi proto trpělivost! Až Clavius zkrotíme, urychlí a usnadní poskytované služby. Děkujeme městské radě a zastupitelstvu obce za vstřícné a uvážlivé rozhodnutí o spolufinancování této drahé, avšak navýsost potřebné, proměny.
  • Na výpůjčním pultu oddělení pro dospělé čtenáře je zdarma k dispozici SBORNÍK soutěžních prací LISTOPADÁNÍ. Jde o úzký výběr nejlepších děl stejnojmenného výtvarného a literárního klání vyhlášeného se ZŠ Sokolovská VM vloni v rámci grantového programu Zdravé město za sponzorského přispění firem Mileta Hořice a Protisk Prchal VM. Najdete zde příspěvky Jiřiny Kácalové, Jitky Rousové, Veroniky Dostálové, Pavly Švecové, Terezy Švihálkové, Pavly Bobrovské, Jany Křehlíkové, Sandry Kaštanové, Dany Ficalové, Vítězslava Trojana, Adama Sováka a Marie Březkové. Nebylo v našich silách obeslat autory všech 282 dílek. Sborník je připraven pro každého tvůrce i ostatní zájemce!
  • Zrovna tak bezplatně si můžete na stejném místě vzít PŮLROČENKU. Drobný spisek Vám přiblíží stručně činnost městské knihovny v prvním pololetí tohoto roku z nejrůznějších úhlů pohledu.
  • DEN ZDRAVÝCH ZUBŮ chystají na 20. 9. VZP ČR – územní pracoviště Jihlava, ALPA s.r.o. VM, Spojené kartáčovny a.s. Pelhřimov, Vyšší zdravotnická škola Jihlava a Městská knihovna VM. Dopoledne je na naší zahradě vyhrazen populárně naučný program ke správné ústní hygieně objednaným 1.-3. třídám ZŠ a MŠ, odpoledne mohou přijít rodiče s malými dětmi.
  • K EVROPSKÉMU TÝDNU MOBILITY letos přispějeme poprvé. Od 16. do 23. září připravíme pro dospělé čtenáře bibliografii, výstavu a soutěž pod značkou Na cestách.
  • Právě 23. 9. v 17. 00 vyvrcholí VÝSTAVA tvorby Martiny Pospíšilové NEJEN MANDALY “dernisáží” (vernisáž jsme 23. 8. s ohledem k letnímu rozletu zavrhli).
  • Mimochodem VÝSTAVA AKVARELY EDUARDA KÁCALA, která byla k vidění od 15. 7. do 15. 8., překvapila značným zájmem diváků, což dokládají jejich postřehy:

“ Kdyby toto bylo někde jako stálá výstava, často bych si tam zašel. Poučit se, potěšit.
A připomenout historii města.” “ Děkujeme za milou výstavu, je v ní kus našeho mládí!”
“Výstava má hlavní přínos jako dokument.” “ Okouzlující.Již se těšíme na další výstavu.”

van