Na skok 7/2005

1. Soutěž LÁSKA JE JEN SLOVO, konaná na půjčovně pro dospělé čtenáře od 2. do 30. května, zná svou vítězku. Stala se jí paní Radka Jiříčková z Velkého Meziříčí. Od nás přijala gratulaci a z Cukrárny U Zdubů ve Velké Bíteši nádherný dort tvaru srdce.
  2. Soutěž LEMONY SNICKET: ŘADA NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD, přichystaná na půjčovnu pro děti a mládež od 1. do 10. června, taktéž dospěla ke konci. Sada originálních a speciálních vykládacích karet náleží Petru Chalupovi, Slávce Kamanové, Tereze Maláškové, Marii Nikitěnkové, Barboře Trifanové a Haně Vondráčkové, protože správně zodpověděli všechny otázky. Dále Michaele Brodské, Davidu Krejčímu, Ivetě Markové, Barboře Pytlíkové, Lucii Pytlíkové a Ivaně Zelené, neboť věděli nejméně 5 z 10 správných odpovědí. Gratulujeme ke hlubokým znalostem knižní řady. Cenu si mohou výherci vyzvednout při nejbližší návštěvě.
  3. Výstava PROMĚNY TRÁVY představuje v našem výstavním sále od 15. do 29. června zajímavé téma v nejrůznějším pojetí žáků ZŠ Oslavická Velké Meziříčí pod vedením Mgr. Ivany Hladíkové. Najdete-li si chvilku, nebudete zklamáni.
  4. Beseda s ROMANEM CÍLKEM - v rámci přehlídky detektivních a kriminálních snímků KRIMIFEST 2005 - uvede ve středu 22. 6. v 19.30 hodin promítání filmu VÝSTŘELY V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH. Námět poskytla autorova reportáž Výstřely ve vile Edelweiss zachycující smrt antifašisty Lessinga v roce 1933. Nenechejte proklouznout mezi prsty příležitost poznat na živo spisovatele, který svou literaturou faktu a výtečnou beletrií přivedl do knihovny nejednoho čtenáře! Ptát se i za Vás bude Ivana Vaňková. Sejdeme se v kině?

Provozní doba všech půjčoven v červenci a srpnu bude krácena vždy do 16. 30 hodin. Děkujeme návštěvníkům za pochopení opatření, které nám umožní čerpat letní dovolenou bez uzavření instituce. Tradičně klidné prostředí bude též, v co možná nejmenší míře, rušeno čilým pracovním ruchem malířů natírajících okna. Přejeme všem čtenářům těchto řádků krásné léto plné zážitků, znásobených dobrou četbou v příjemné společnosti. Pokud přijmete pozvání do společnosti naší, bude nám potěšením. van