Články

Na skok 7/2005

NA SKOK DO MĚSTSKÉ KNIHOVNY VELKÉ MEZIŘÍČÍ

  1. Soutěž LÁSKA JE JEN SLOVO, konaná na půjčovně pro dospělé čtenáře od 2. do 30. května, zná svou vítězku. Stala se jí paní Radka Jiříčková z Velkého Meziříčí. Od nás přijala gratulaci a z Cukrárny U Zdubů ve Velké Bíteši nádherný dort tvaru srdce.
  2. Soutěž LEMONY SNICKET: ŘADA NEŠŤASTNÝCH PŘÍHOD, přichystaná na půjčovnu pro děti a mládež od 1. do 10. června, taktéž dospěla ke konci. Sada originálních a speciálních vykládacích karet náleží Petru Chalupovi, Slávce Kamanové, Tereze Maláškové, Marii Nikitěnkové, Barboře Trifanové a Haně Vondráčkové, protože správně zodpověděli všechny otázky. Dále Michaele Brodské, Davidu Krejčímu, Ivetě Markové, Barboře Pytlíkové, Lucii Pytlíkové a Ivaně Zelené, neboť věděli nejméně 5 z 10 správných odpovědí. Gratulujeme ke hlubokým znalostem knižní řady. Cenu si mohou výherci vyzvednout při nejbližší návštěvě.
  3. Výstava PROMĚNY TRÁVY představuje v našem výstavním sále od 15. do 29. června zajímavé téma v nejrůznějším pojetí žáků ZŠ Oslavická Velké Meziříčí pod vedením Mgr. Ivany Hladíkové. Najdete-li si chvilku, nebudete zklamáni.
  4. Beseda s ROMANEM CÍLKEM - v rámci přehlídky detektivních a kriminálních snímků KRIMIFEST 2005 - uvede ve středu 22. 6. v 19.30 hodin promítání filmu VÝSTŘELY V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH. Námět poskytla autorova reportáž Výstřely ve vile Edelweiss zachycující smrt antifašisty Lessinga v roce 1933. Nenechejte proklouznout mezi prsty příležitost poznat na živo spisovatele, který svou literaturou faktu a výtečnou beletrií přivedl do knihovny nejednoho čtenáře! Ptát se i za Vás bude Ivana Vaňková. Sejdeme se v kině?

Provozní doba všech půjčoven v červenci a srpnu bude krácena vždy do 16. 30 hodin. Děkujeme návštěvníkům za pochopení opatření, které nám umožní čerpat letní dovolenou bez uzavření instituce. Tradičně klidné prostředí bude též, v co možná nejmenší míře, rušeno čilým pracovním ruchem malířů natírajících okna. Přejeme všem čtenářům těchto řádků krásné léto plné zážitků, znásobených dobrou četbou v příjemné společnosti. Pokud přijmete pozvání do společnosti naší, bude nám potěšením. van