Na skok 6/2005

Vy právě nahlížíte poklidně do novin, my máme zrovna plné ruce práce.

• Připravujeme sál pro další výstavu. Bude jistě stejně úspěšná jako Obrázky dětí z velkomeziříčských mateřských škol. Ty si za tři týdny prohlédlo 197 obdivovatelů.
  • Vyhodnocujeme májové soutěžní klání Láska je jen slovo ?! A Cukrárna U Zdubů ve Velké Bíteši už peče srdíčkový dort pro mlsného výherce.
  • Likvidujeme zbylé knihy a časopisy vyřazené z našeho fondu a neúspěšně nabízené v burze. Nemálo publikací však odešlo s kupci do nových domovů.

Píše se dnes prvního června ?

• Pak tedy začíná další korespondenční soutěž Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod. Že nevíte, oč jde? Nemáte tedy šanci získat originální a speciální vykládací karty. A to na rozdíl od čtivců do 15 let, kteří tuto edici přímo hltají. Na výpůjčním pultu oddělení pro děti a mládež najdou soutěžní listy. Odpoví-li správně alespoň na polovinu z 10 položených otázek, uvedou své jméno i adresu a vhodí řešení do schránky, možná budou patřit mezi 20 vylosovaných šťastlivců. Výsledky najdou od 13. do 23. června na nástěnce ve vstupní chodbě. Schválně ! Víte, co má zloduch pronásledující sourozence Baudelairovy vytetováno na levém kotníku?
  • Opravdu je 1. 6. ? Potom také na výše psaném oddělení čekají na robátka ku oslavě dne dětí lízátka.

Bez ohledu na datum připodotýkáme :

• V zahradní čítárně je tráva čerstvě posečena a přímo vybízí k oddychu. Přijďte v pondělí, středu a pátek, předložte čtenářský průkaz v internetové studovně a čítárně, mrkněte do provozního řádu a směle do toho.
  • Provází-li Vás pejsek cestou do knihovny, ocení v parných dnech misku vody. Tu si bez obav vyptejte v půjčovně pro dospělé. Šelmu nově také můžete u hlavního vchodu uvázat.

A návdavkem trojnásobné děkování :

• Díky neznámé dámě za vzrostlý a nádherně kvetoucí ibišek.
  • A ještě jednou díky Jupiter clubu za vyhrazení vývěsky u své budovy.
  • Do třetice budeme vděčni našim návštěvníkům za pochopení opatření, které nám umožní čerpat letní dovolenou bez uzavření instituce. Provozní doba všech půjčoven v červenci a srpnu bude krácena vždy do 16. 30 hodin.