Na skok 5/2005

Ve dnech májových na Vás čekají níže psané novinky :

1. VÝSTAVA Obrázky dětí z velkomeziříčských mateřských škol byla zahájena hojně navštívenou minivernisáží dvacátý pátý den dubnový, ale dílka malých umělců můžete naposledy obhlédnout ještě 13. května 2005.
2. SOUTĚŽ Láska je jen slovo? je hozenou rukavicí těm, kteří kladně odpoví na otázku: Poznáte autory milostné literatury? Vyplňte u nás či doma soutěžní list. Ten najdete na výpůjčním pultu oddělení pro dospělé čtenáře, zrovna jako schránku na Vaše řešení. Správným přiřazením většiny ukázek k jejich autorům postoupíte do losování o sladkou cenu. Jde stylově o dort ve tvaru srdce, který výherci věnuje Cukrárna U Zdubů Velká Bíteš. Opravdu nejde o nic mimořádně těžkého! Takový je jeden z deseti úkolů:

“Zjistila jsem, že ležím na samém okraji lůžka. Joza byl vzhůru. Hanulko, mluvil na mne způsobem, který jsem znala jen já. Přejel mi dlaní paži a nahmatal ledové prsty. Přitáhl si mě k sobě, aby mě zahřál.”

a. L. Procházková: Růžová dáma
b. K. Legátová: Jozova Hanule
c. V. Stýblová: Doktorka

3. BURZY vyřazených knih a časopisů za tradičně zábavné ceny 1 a 5 Kč hledejte na všech třech půjčovnách. Nabídka bude jako vždy průběžně doplňována tak, aby až do posledního května bylo z čeho vybírat.

4. ZAHRADNÍ ČÍTÁRNA je opět přístupná v pondělí, středu a pátek 7.30 – 11.30 a 12.30 – 18.00.
Připomínáme plné znění provozního řádu:

1. Zahradní čítárna je sezónní detašované pracoviště internetové studovny a čítárny. Je přístupná při přízni počasí od dubna do září. VSTUP JE VÝHRADNĚ PŘES OBJEKT PO PŘEDLOŽENÍ ČTENÁŘSKÉHO PRŮKAZU V ČÍTÁRNĚ!!! Zde lze zapůjčit stolní a karetní hry, ale také deku.
2. Zahradní čítárna slouží k četbě a relaxaci. Pohodlí nabízí sedací nábytek. Herní prvky a pískoviště jsou určeny jen dětem do 12 let!!! Děti do 10 let doprovází rodič, učitel, vychovatel. Dozor ručí za chování i zdraví dětí.
3. Knihovna má právo vykázat uživatele za nepřístojné a hlučné chování. Jsou zapovězeny sportovní aktivity a zvířata.
4. Mokré herní prvky nejsou bezpečné. Závady se hlásí personálu.
5. Každý uživatel udržuje čistotu. Odpadky patří do popelnice.

5. Úchyt pro čtyřnohé miláčky najdou pánečci u hlavního vchodu a misku na vodu jim pak nabídnou knihovnice.

6. Vývěsky s aktuálními informacemi nenajdete již pouze přímo u naší budovy, ale také na náměstí u Jupiter clubu, za což této instituci upřímně děkujeme. Oplátkou naše nástěnky budou prezentovat tamní zajímavé akce. van