Na skok 3/2005

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY
a současně BŘEZEN – MĚSÍC INTERNETU

• TAJNÉ DNY jsou ty, u nichž není dopředu zřejmé, kdy nastanou. O to větší udělají radost! Za přijetí do řad našich čtenářů či pozdní vrácení knih pak nezaplatíte mimořádně ani registrační, ani sankční poplatky. Hledejte proto poutače s lákavou informací na výpůjčních pultech půjčovny pro dospělé čtenáře i půjčovny pro děti a mládež!
  • TAJNÉ HODINY v internetové studovně a čítárně mají potěšit ty, kdož propadli kouzlu brouzdání či surfování nikoli na čerstvém vzduchu! Můžete mít štěstí a usednete k počítači v některé z bezplatných šedesátiminutovek.
  • SEZNAMTE SE, PROSÍM! Neklesejte na duchu ani v případě, že jste při své smůle minuli všechny bezstarostné gratis časy. Zrovna tak zdarma lze kdykoliv pečlivě prozkoumat stránky www.ptejteseknihovny.cz. Otevře se před Vámi velice zajímavá možnost, jak se dobrat odpovědi na lecjaký zapeklitý dotaz. Pokud si to budete přát, poradí Vám knihovnice také s obhlídkou naší prezentace na adrese www.knihovnavm.cz. Snad odpustíte trochu vychloubání. Při hodnocení webových stránek 457 veřejných knihoven zaujala naše vcelku malá instituce úžasné 24 místo. Maximální počty bodů byly přiděleny za celkovou úroveň, aktuálnost, adresní údaje, historii a údaje o fondu. Na dobré úrovni jsou prý i nabízené odkazy a on-line služby. Vytýkána nám je výhradně česká jazyková verze a vyzdvihován naopak atraktivní design, který jsme představili jako výsledek spolupráce s Ing. A. Janouškem v průběhu loňského roku.
  • DRUHÁ VESMÍRNÁ ODYSSEA odstartovala vernisáží v podvečer 1. března. Žákovské práce Výtvarného oboru ZUŠ Velké Meziříčí lze obdivovat ve výstavním sále až do 15. dubna. Určitě je nenechejte bez povšimnutí.
  • Aprílová NOC S ANDERSENEM se u nás naopak teprve chystá pro některou třídu základní školy. Tím však březen – měsíc výhod a setkání pro tentokrát skončí.

Poděkování závěrem :
Děkujeme společnosti SATT a.s. Žďár nad Sázavou za sponzorský dar ve výši 54 000 Kč. Velkorysý finanční příspěvek umožnil výměnu tří nejzastaralejších počítačů. Díky štědrosti této firmy jsme již o rok dříve za 60 000 Kč nakoupili odbornou literaturu. van

BŘEZEN – MĚSÍC KNIHY a současně BŘEZEN – MĚSÍC INTERNETU

• TAJNÉ DNY jsou ty, u nichž není dopředu zřejmé, kdy nastanou. O to větší udělají radost! Za přijetí do řad našich čtenářů či pozdní vrácení knih pak nezaplatíte mimořádně ani registrační, ani sankční poplatky. Hledejte proto poutače s lákavou informací na výpůjčních pultech půjčovny pro dospělé čtenáře i půjčovny pro děti a mládež!
  • TAJNÉ HODINY v internetové studovně a čítárně mají potěšit ty, kdož propadli kouzlu brouzdání či surfování nikoli na čerstvém vzduchu! Můžete mít štěstí a usednete k počítači v některé z bezplatných šedesátiminutovek.
  • SEZNAMTE SE, PROSÍM! Neklesejte na duchu ani v případě, že jste při své smůle minuli všechny bezstarostné gratis časy. Zrovna tak zdarma lze kdykoliv pečlivě prozkoumat stránky www.ptejteseknihovny.cz. Otevře se před Vámi velice zajímavá možnost, jak se dobrat odpovědi na lecjaký zapeklitý dotaz. Pokud si to budete přát, poradí Vám knihovnice také s obhlídkou naší prezentace na adrese www.knihovnavm.cz. Snad odpustíte trochu vychloubání. Při hodnocení webových stránek 457 veřejných knihoven zaujala naše vcelku malá instituce úžasné 24 místo. Maximální počty bodů byly přiděleny za celkovou úroveň, aktuálnost, adresní údaje, historii a údaje o fondu. Na dobré úrovni jsou prý i nabízené odkazy a on-line služby. Vytýkána nám je výhradně česká jazyková verze a vyzdvihován naopak atraktivní design, který jsme představili jako výsledek spolupráce s Ing. A. Janouškem v průběhu loňského roku.
  • DRUHÁ VESMÍRNÁ ODYSSEA odstartovala vernisáží v podvečer 1. března. Žákovské práce Výtvarného oboru ZUŠ Velké Meziříčí lze obdivovat ve výstavním sále až do 15. dubna. Určitě je nenechejte bez povšimnutí.
  • Aprílová NOC S ANDERSENEM se u nás naopak teprve chystá pro některou třídu základní školy. Tím však březen – měsíc výhod a setkání pro tentokrát skončí.

Poděkování závěrem :