Na skok 11/2004

1. LISTOPADÁNÍ k nám přilákalo 16. 11. přes 90 hostů ! Při čaji o páté byli vyhlášeni výherci stejnojmenné výtvarné a literární soutěže, kterou jsme připravili ve spolupráci se ZŠ Sokolovská Velké Meziříčí v rámci grantového programu obce Zdravé město. Než se tak mohlo stát, museli se porotci zhostit obtížného rozhodování. Do výtvarného klání bylo totiž přijato celkem 214 prací, z toho 5 v kategorii dospělí nad 60 let a 209 v kategorii mládež od 12 do 17 let. V našem malém výstavním sálku tak najdete až do 31. ledna 2005 “pouze” 118 dílek. Zavítejte! Uvidíte, že propadnout lze ve škole, ale též alkoholu, cigaretám, drogám, kartám, iluzím, depresi, bezmoci, temnotě, zlu, lásce, cestování, knihám. Čekají na Vás pády a dopady vesmírné vedle listů i stromů pozemských. Posoudíte, zda pan Miroslav Štěpánek a dámy Eva Kočí – Valová a Ivana Vaňková ocenili opravdu ty nejtalentovanější. První místa obsadily paní Jitka Rousová a slečna Dana Ficalová. Na druhém místě se sešly slečny Petra Dvořáková a Pavlína Brodská. Třetí pak náleží slečnám Tereze Novákové, Aleně Melicharové a mladému muži Adamu Sovákovi. Zvláštní cena poroty připadla dámám z DPS Velké Meziříčí – Anně Chalupové, Marii Svobodové, Marii Klasové a Bohumile Lázničkové – a rovněž Kateřině Tonarové, Ivetě Doležalové, Petru Lesákovi a Tomáši Řehákovi ze Speciálních škol pro žáky s více vadami Březejc. Bez ceny neodešla ani autorka loga slečna Monika Perutková.
    V literární soutěži se utkalo celkem 68 textů, z toho 7 od dospělých autorů. Trojlístek ve složení pan Martin Štindl, paní Helena Švecová a Ivana Vaňková vybíral zodpovědně. Nejlepší výtvory se stanou totiž součástí sborníku, který chystáme za sponzorského přispění firmy Protisk Velké Meziříčí. A co si přečteme na konci ledna ? No přece příspěvky vítězek - paní Jiřiny Kácalové a slečny Veroniky Dostálové. Nebudou chybět práce z druhé příčky od slečen Pavly Švecové a Terezy Švihálkové. A nepřijdeme ani o myšlenky tří třetích autorek Pavly Bobrovské, Jany Křehlíkové a Ester Lajkepové. Kromě gratulací jsme předávali výherní poukázky k nákupu knih a výtvarných potřeb, nebo k výběru bezplatného hodinového přístupnu na internet. Nechyběly kytice ani kornouty sušeného ovoce a ořechů. Mileta Hořice v roli nečekaného sponzora přinesla do cen nezvyklý prvek – chňapky, šátky, kapesníky. Mimochodem kapesníček s motivem lístku obdržel úplně každý, aby mohl nepozorovaně osušit slzu dojetí. Děkujeme všem, kteří se v jakékoliv roli podíleli na hřejivém setkání v sychravém podvečeru.
  2. ZÁPIS NANEČISTO chystáme ve spolupráci se ZŠ Oslavická Velké Meziříčí. 9. prosince 2004 od 15.00 do 18.00 si u nás mohou předškoláci odbýt předpremiéru. A rodiče zjistí, na čem je třeba zapracovat, než přijde “prvňáčkovský” zápis naostro.
  3. DORUČOVACÍ SLUŽBU připomínáme imobilním čtenářům z Velkého Meziříčí. Chcete si zpříjemnit chladné dny četbou ? Je to jednoduché. Vše vyřídíte telefonicky! Bez Vaší osobní účasti tak vyplníme přihlášku, vyhotovíme průkaz i vybereme dle Vašeho přání nejvýše 5 knih. Domluvíme se též na termínu doručení domů. Neúčtujeme žádné další platby. Uhradíte pouze běžný registrační celoroční poplatek.
  4. VÝSTAVNÍ SÁL nabízí v roce následujícím své kapacity. Máte-li chuť u nás prezentovat svou tvorbu, je právě nyní čas se o věc začít zajímat (telefonicky 566 521 529, či osobně).
  5. DOVOLENÁ je důvodem, proč bude knihovna uzavřena od pondělí 20. prosince 2004 do konce kalendářního roku. Otevřeme opět v pondělí 3. ledna 2005.
  6. PROVOZNÍ DOBA se v příštím roce rozšíří! Půjčovna pro dospělé čtenáře i internetová studovna a čítárna v pondělí, středu a pátek dopoledne 7.30 – 11.30 jako dosud. Odpoledne vždy otevřeme i zavřeme o půl hodiny výhodněji - tedy 12.30 až 18.00. Půjčovna pro děti a mládež bude v tytéž dny otevřena též o třicet minut déle – od 12.30 do 17.00. V úterý a čtvrtek beze změn. Pouze internetová studovna a čítárna od 7.30 do 12.30. Věříme, že těmito čtyřmi a půl hodinami navíc potěšíme děti s krátkým vyučováním i dospělé s delší pracovní dobou. van