Na skok 9/2004

PRVNÍHO PRŇÁČKA PŘIHLÁSIL PIRÁTŮV PAPOUŠEK.
Jen pouhé tři dopolední hodiny toho chmurného zářijového dne se mohli žáčci prvního stupně základní školy stát našimi čtenáři bez úhrady registračního poplatku. A aby ten šok z návratu do všední reality nebyl tak krutý, vrátili se na chvíli k prázdninovým hrám s pirátkou Annou Bonnyovou. Abych se jí mohla stát, uvítala jsem nejednu nezištnou a ochotnou pomoc. Děkuji tedy za make-up Miroslavě Hladíkové, klapku na oko a ušití sukně Janě Kňourkové a Josefu Vaňkovi za hák místo ruky. Mireček Vaněk vydržel chvíli bez papouška a Jiří Milota zapůjčil úžasnou protézu. Všechny děti si odnesly pamlsky a ty obratnější také školní potřeby. Pochopitelně též nemálo zážitků. A NYNÍ SE NIC NEDĚJE ? ALE KDEPAK !

1. TÝDEN KNIHOVEN, vyhlášený na počátek října, již připravujeme. Můžete se těšit na tradiční amnestii dlužníků, přihlašování nových zájemců zdarma a proběhne rovněž burza knih a časopisů. Knihovnické miniminimum ve čtvrtek 5. 10. je zadáno třeťákům ZŠ Měřín, naopak úplně všem zvídavým zvědavcům doporučujeme o dva dny dříve den otevřených dveří!
  2. LISTOPADÁNÍ 2004 nás zaměstná na podstatně delší čas. Tento projekt získal finanční podporu v rámci grantového programu Zdravé město. A tak ve spolupráci se ZŠ Sokolovská chystáme právě velkou literární a výtvarnou soutěž s následným vydáním sborníku a uspořádáním výstavy.
  3. PROVOZNÍ DOBA se vrátila do starých známých kolejí :

půjčovna pro děti pondělí + středa + pátek 13.00 – 17.00,
    půjčovna pro dospělé pondělí + středa + pátek 7.30 – 11.30 a 13.00 – 17.30,
    internetová studovna a čítárna totéž a navíc úterý + čtvrtek 7.30 – 12.30.
    Zahradní čítárna též pondělí + středa + pátek 7.30 – 11.30 a 13.00 – 17.30, ale je nutno již počítat s uzavřením v případě nepřízně počasí.van