Na skok 7/2004

VYPLATÍ SE K NÁM V ČERVNU ZASKOČIT ?
1. ANO, protože si v půjčovně pro dospělé čtenáře můžete zakoupit knihu
Martina Štindla : Velká Mezeříč Františka Ignáce Konteka,městská kronika barokní Moravy, 1401 – 1723.
Tomuto titulu jsme dne 1. června popřáli mnoho štěstí na cestě ke čtenářům. Hosty městské knihovny a tišnovského nakladatelsví SURSUM čekal více než příjemný podvečer, který v přátelské atmosféře doplynul do pozdnějších nočních hodin. Oficiální program nabídl hostitelčino přivítání Ivany Vaňkové, nakladatelův plán Miroslava Klepáčka, historikovu poznámku Bohuslava Mikuláška, muzikantovu doušku Stanislava Havelky, autorovo poděkování a upřímné čtenářské ohlasy. Za úspěšným vydáním titulu i v pozadí přebohatého občerstvení stáli štědří sponzoři, kterým bylo po právu poděkováno.
Velká Mezeříč Františka Ignáce Konteka a Martina Štindla nesmí chybět v knihovničce žádného milovníka regionální historie a literatury !!!
2. ANO, jelikož ve výstavním sále od 1. června do 30. července uzříte přehlídku soutěžních prací výtvarného klání ILUSTRÁTOŘI,TŘESTE SE! Je na co se dívat! Do  soutěže bylo přijato 64 příběhů, které se skládaly z 293 obrázků. Vystaveno je 32 nejlepších děl. Zapojilo se 22 tříd z 11 škol. Vítězství a soutěžní dopoledne POHÁDKOVÁ ZAHRADA přisoudila odborná porota (ve složení K. Koudelová, V. Krejčí, J. Roháčková, D. Šašková za DDM a I. Vaňková, J. Oberreiterová za MěK ) 5. B ZŠ Školní Velké Meziříčí. Velmi těžké rozhodování nás přinutilo ještě knihou a sladkostmi ocenit další nápadité týmy : Koťata MŠ Čechova, 1. B a 2. A ZŠ Oslavická Velké Meziříčí.  Ti,kdož se již přišli podívat, odcházeli s úsměvem.
Není to nejlepší doporučení ?
3. ANO, neboť pro žáky ZŠ Oslavická chystáme 25. června v rámci  dne zájmového učení  KNIHOVNICKÉ MINIMUM, aneb s knihou a časopisem od prodejce ke čtenáři. Naši hosté si na vlastní kůži vyzkouší celý proces zpracování dokumentu a postupy výpůjčního protokolu.  Při této příležitosti zavítají do veřejnosti nepřístupných prostor a čeká je i několik překvapení.

NECHCE SE VÁM OPOUŠTĚT POHODLÍ DOMOVA ?
1. NEVADÍ, protože si alespoň v pohodě prohlédnete novou tvář našich internetových stránek na staré známé adrese www.knihovnavm.cz.
2. NEVADÍ, jelikož v době dohledné naleznete v poštovní schránce leták, který Vám zevrubně připomene většinu námi poskytovaných služeb.
Nejnověji zavádíme donáškovou službu pro imobilní čtenáře z Velkého Meziříčí.  Pravidla jsou jednoduchá. Zájemce se telefonicky zaregistruje i objedná knihy. S výběrem  poradíme. Výpůjčku dodáme domů. Neúčtujeme žádné další poplatky, vyjma základní celoroční registrační platby 80 Kč dospělí a 50 Kč děti, studenti, důchodci.
3. NEVADÍ, neboť zajdete třeba o letních prázdninách. Avšak pozor! V červenci a srpnu krátíme provozní dobu všech půjčoven jen do 16.30!