Na skok 4/2004

APRÍLOVÝ ČAS ODVÁL:
1) První dubnový den náležel dílem vyhodnocení ankety MOJE KNIHA.

V březnu se zúčastnilo přesně 70 malých i velkých návštěvníků. Nejčastěji doporučovanou knihou zůstal Harry Potter a Fénixův řád. Největší oblibě se u čtenářů těší díla Joanny K. Rowlingové, Enid Blytonové, Jaroslava Foglara a Lenky Lanczové. Náhodný návštěvník naslepo vybral lístek se jménem výherce Jana Havelky ze Žďáru nad Sázavou. Mladý muž darovanou kalkulačku uvítal. Pro ostatní zájemce byl vystaven kompletní seznam tipů na dobré počteníčko. Dále se všechny dostupné tituly předváděly a sváděly k vypůjčení na výstavce.
2) V tentýž den jsme v hojném počtu zahájili výstavu Výtvarného oboru ZUŠ Velké Meziříčí CESTUJEME PO AFRICE. Náš výstavní sál vám opravdu překvapivě intenzivní zážitek nabízí až do 28. května.
3) Zdárně proběhla též přednáška Ivany Vaňkové KUDY SE VYDAT NA LITERÁRNÍ TOULKY VELKÝM MEZIŘÍČÍM? Že regionální autory obvykle nenajdeme v učebnicích již ví posluchači díky projektu Otevřená škola zdejších speciálních škol.

DUBEN JEŠTĚ PŘINESE:

1) Vyhlašujeme velkou výtvarnou soutěž ILUSTRÁTOŘI, TŘESTE SE

pravidla

• Vyberte si krátký a známý pohádkový příběh.
  • Zachyťte děj na sebe navazujícími obrázky.
  • Každé dítě trošičku jinak, ale celá třída zvolí jednotící prvek.

účastníci

• Akce je určena třídním kolektivům škol speciálních, mateřských a základních (pouze na prvním stupni).

výhra

• Pro vítěznou třídu uspořádáme v červnu soutěžní dopoledne Pohádková zahrada.

termíny

• Vyhlášení soutěže 15. dubna. Příjem prací kdykoliv do 25. května.
  • Domluva na výhře s vítězným týmem 1. června. Výstava všech děl od 1. 6. do 30. 7.

kritéria

• Počet minimálně 5 a maximálně 15 kreseb formátu A3 (A4).
  • Označení cyklu názvem příběhu a očíslováním návaznosti.
  • Základními údaji jsou třída a škola.
  • Nekopírujte známé autory! Cení se originalita!

2) Dokončujeme potřebné kroky ke květnovému otevření ZAHRADNÍ ČÍTÁRNY.
3) Také propracováváme režim DONÁŠKOVÉ SLUŽBY potřebným čtenářům. (van)