Na skok 3/2004

Vyplatí se zaskočit k nám v těchto dnech?

• Tyto řádky píši ve čtvrtek 25. 3., ale Vaše oko po nich bloudí poslední březnovou středu. Tedy spolu s Vámi předpokládám, že včera (v úterý 30. 3.) proběhlo repete akce Zadáno pro VGS. Členové zdejší vlastivědné a genealogické společnosti přijali naše pozvání k prohlídce nových prostor. Doufám v jejich spokojenost.
  • Právě dnes (ve středu 31. 3.) máte poslední možnost přispět svou troškou do mlýna ankety Moje kniha. Svůj oblíbený titul svěřilo anketnímu lístku již přes šest desítek dětí i dospělých. Ó, jaké překvapení! Prozatím vítězí Harry Potter a Fénixův řád.
  • Brzy zpřístupníme všechny čtenářské tipy na dobré počteníčko.
    Náhodný návštěvník též vylosuje jediného výherce.
    Cenu pro radost a za účast přizpůsobíme věku dotyčného šťastlivce.
  • A zítra (tedy ve čtvrtek 1. 4.) vyrážíme společně na výpravu! Výstavu Cestujeme po Africe, kterou má na svědomí Výtvarný obor ZUŠ Velké Meziříčí, zahájíme ve výstavním sále vernisáží v 17.00. Pokud máte již jiný program, nezoufejte. Do konce května k nám chcete dozajista zajít tak jako tak.
  • Na samém počátku dalšího týdne (čili v pondělí 5. 4. v 16 hodin) Vás do knihovny lákáme společně se zdejšími speciálními školami na přednášku Kudy se vydat na literární toulky Velkým Meziříčím ? aneb Regionální autory nehledejme v učebnicích. Ivana Vaňková se pokusí odpovědět na otázku, zda vůbec tohle téma patří do školy.A pokud ano, kde je jaký skvost k mání.
  • Na samý závěr dobrá zpráva pro ty, kdož si stále nevybrali. Postupně zpracováváme odbornou literaturu pořízenou v brněnských knihkupectvích. Poděkování tedy náleží společnosti SATT Žďár nad Sázavou za sponzorský dar 60.000 Kč a dále Městskému úřadu Velké Meziříčí za odvoz krabic napěchovaných knihami. A rozhodně jsme nekoupili jen parádní encyklopedie Universum a Zvíře! (van)